Oleje ENEOS
... już w Płocku w motolargo.
ENEOS – oleje, które naprawdÄ™ chroniÄ… silnik
Recepta na długowieczność silnika? Po pierwsze, dobry olej, po drugie olej zgodny ze specyfikacją zalecaną przez producenta silnika, i wreszcie olej wymieniany tak często, jak należy, czyli jak to zaleca producent samochodu.
Od niedawna w PÅ‚ocku można kupić wysokiej jakoÅ›ci oleje silnikowe, do których wczeÅ›niej nie mieliÅ›my dostÄ™pu. SÄ… to japoÅ„skie oleje ENEOS, które japoÅ„scy kierowcy stosujÄ… w 75% swoich silników samochodowych.
PrzedstawiajÄ…c informacjÄ™ o pojawieniu siÄ™ tego produktu na naszym rynku, zapytaliÅ›my fachowców o kilka rad dotyczÄ…cych używania i wyboru najlepszego oleju.
1. ZÅ‚y olej oznacza zwykle szybko pojawiajÄ…ce siÄ™ wydatki.
2. ZÅ‚ota zasada - wymieÅ„ olej silnikowy na wysokiej jakoÅ›ci – zaoszczÄ™dzisz!
Wielu producentów samochodów pozwala wymieniać olej w interwaÅ‚ach nawet 30 tys. km.. Ale też dÅ‚ugie interwaÅ‚y wymiany oleju oznaczajÄ… użycie odpowiednio ku temu opracowanego oleju silnikowego. Dlatego też nie tylko warto stosować oleje o najwyższej jakoÅ›ci (np. oleje ENEOS Premium Ultra oraz ENEOS SUSTINA, które zaopatrzone sÄ… w unikalnÄ… technologiÄ™ ZP zapobiegajÄ… rozpuszczaniu siÄ™ czynnika ochronnego pod wpÅ‚ywem siarki zawartej w paliwie), oraz robić to regularnie i zgodnie z zaleceniem producenta.
3. Oleje ENEOS dodatkowo chroniÄ… filtry i katalizatory.
W przypadku nowoczesnych silników speÅ‚niajÄ…cych wysokie normy czystoÅ›ci spalin i wyposażonych w delikatne katalizatory, należy stosować tzw. oleje „low SAPS”, które nie pozostawiajÄ… niszczÄ…cej warstwy na Å›ciankach katalizatorów.
Jak dobrać olej?
Ten, kto chce wydÅ‚użyć trwaÅ‚ość silnika swojego samochodu, nie powinien zdawać siÄ™ wyÅ‚Ä…cznie na wybór mechanika, który czÄ™sto oferuje w pierwszej kolejnoÅ›ci produkt, na którym ma najwyższÄ… marżę. JeÅ›li już zdecyduje siÄ™ na olej marki w najwyższym stopniu godnej zaufania, np. ENEOS, powinien też wybrać produkt jak najlepiej dopasowany do potrzeb swojego silnika. A zatem, w pierwszej kolejnoÅ›ci zwracamy uwagÄ™ na zalecenia producenta co do specyfikacji oleju i jego lepkoÅ›ci: w przypadku nowoczesnych silników ich producenci nie pozostawiajÄ… nam wyboru, inni zaÅ› umożliwiajÄ… stosowanie olejów o różnej lepkoÅ›ci, pozwalajÄ…c dobrać olej do wÅ‚asnych potrzeb, w szczególnoÅ›ci warunków jazdy.
Zwróćmy uwagÄ™ na klasyfikacje jakoÅ›ciowe (API, ACEA) – jakość oleju powinna być zgodna z wymaganiami producenta auta lub przewyższać je. Zwróćmy uwagÄ™ na normy producentów – na każdej baÅ„ce oleju znajdziemy wypisane poszczególne normy, które one speÅ‚nia, np. MB 229.51, MB 229.31 (normy Mercedesa), BMW LongLife 04 (norma BMW), GM Dexos 2 (norma Opla), Ford WSS-M2C917A (norma fordowska).
Czasami dla bardziej dociekliwych warto jest przejrzeć kartÄ™ charakterystyki produktu, lub posÅ‚użyć siÄ™ tabelÄ… zaleceÅ„ z reguÅ‚y udostÄ™pnianÄ… przez każdego producenta olejów. JeÅ›li olej speÅ‚nia lub przewyższa nawet wymagania podane w instrukcji obsÅ‚ugi naszego samochodu, możemy być spokojni, że bÄ™dzie dobrze sÅ‚użyÅ‚. Pod warunkiem oczywiÅ›cie, że wybierzemy produkt z najwyższej póÅ‚ki, co wcale nie znaczy, że najbardziej znany i popularny.
Przypominamy, że caÅ‚a gama najwyższej jakoÅ›ci olejów ENEOS dostÄ™pna jest już w motolargo, a przeszkolona obsÅ‚uga sklepu wybierze dla PaÅ„stwa odpowiedni olej i udzieli szczegóÅ‚owych porad.